Навчатись діючи (проектна діяльність учнів на уроках української мови)

«Єдиний шлях, що веде до знання, — це діяльність»

(Джордж Бернард Шоу)

Численні дослідження, проведені як в нашій країні, так і за кордоном, показали, що більшість сучасних лідерів в політиці, бізнесі, мистецтві, спорті – люди, що володіють проектним типом мислення. Вони уміють організовувати організувати своє життя як проект: визначити далеку і найближчу перспективу, знайти і залучити необхідні ресурси, намітити план дій і, здійснивши його, оцінити, чи вдалося досягти поставленої мети. Сьогодні в школі є всі можливості для розвитку проектного мислення за допомогою особливого виду діяльності учнів – проектної діяльності.

Адже саме під час проектування учень вчиться визначати мету діяльності, планувати, відкриває для себе нові знання, експериментує, обирає шляхи, ставить завдання, реалізовує свої можливості, досліджує, думає, створює, діє.