Батькам майбутніх першокласників

Привіт, першокласнику!

НВК: ЗШ І – ІІІ ступенів – гімназія № 2
радо прийме тебе у ряди наших учнів у 2018 навчальному році!

Мелодія починається з першої ноти,

саме вона визначає її характер.

Початкова школа – своєрідна перша нота шкільного життя.

Батькам майбутніх першокласників:

змінився порядок прийому дітей до школи

Згідно із новим Законом “Про освіту” порядок прийому дітей до першого класу змінено. За кожною школою закріплено  певну територію. Майбутні першокласники, які проживають на території обслуговування школи, мають право на першочергове зарахування.

Інформацію про прив’язку шкіл за певними адресами розміщено у березні на сайті закладу та сайті Департаменту освіти Вінницької міської ради. З 5 травня 2018 року по 31 травня 2018 року буде здійснюватися  прийом документів та зарахування дітей, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи. З 01 червня 2018 року по 15 червня 2018 року навчальний заклад здійснює прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились після  прийому дітей з мікрорайону.

Чи готова ваша дитина до школи?

Дуже часто батьки недооцінюють або перебільшують рівень можливостей свого малюка. Рішення про те, чи стане дитина  цьогоріч першокласником, батькам варто приймати разом зі спеціалістами – педагогами та психологами, – орієнтуючись насамперед на особливості розвитку малюка. Дитина повинна бути готова фізично, інтелектуально, психологічно, соціально та емоційно.

Фізіологічна готовність дитини до навчання у школі. Це означає, що в неї має бути розвинений на певному рівні скелет. В дошкільному віці (зазвичай у 5-6 років) у дітей відбувається «стрибок у зрості», що полягає у суттєвому видовженні рук і ніг. Філіппінський тест точно характеризує біологічний вік. Треба попросити дитину доторкнутися правою рукою до лівого вуха, провівши руку над головою. Дитина 4-5 років не може цього зробити – руки ще надто короткі.

Тест відображає ступінь розвитку скелету, рівень дозрівання нервової системи, здатність головного мозку сприймати і переробляти інформацію. Вікові межі у всіх дітей різні, хтось у 5 років може виконати цей тест, а хтось – у 7. Але якщо дитина виконала філіппінський тест, це не означає, що вона вже готова до навчання в школі.

Філіппінський тест допоможе вам визначити лише один із показників шкільної зрілості – ступінь фізіологічної готовності до навчання в школі.

Також зверніть увагу на зуби дитини. А саме їх відсутність. Норма – коли випало чотири молочні зуби. Дивуєтесь,  який зв’язок між навчанням та зубами? Так-от, з дозріванням зубів дозрівають центри, які відповідають за дитячу психомоторику.

Перевірте і кісткову зрілість. Покладіть руку дитини на стіл, і нехай вона почергово піднімає пальчики від мізинчика до великого. Зробити це непросто. Якщо ваша дитинка вміє так робити,  це означає,  що кісткова тканина розвинена і малюк витримуватиме навантаження з письма.

Для діагностики знань майбутніх першокласників часто використовують тест Керна-Ірасека. Він складається з трьох завдань: наслідування письмовим буквам, змальовування групи точок, малювання чоловічої фігури за уявленням. Результат оцінюють за п’ятибальною системою, а потім обчислюють сумарний підсумок усіх трьох завдань.

Ця методика дає змогу визначити рівень розвитку дрібної моторики, схильність до оволодіння навичками письма, рівень розвитку координації рухів руки і просторової орієнтації. Виявляє загальний рівень психічного розвитку, рівень розвитку мислення, вміння слухати, виконувати завдання за зразком, довільність психічної діяльності.

Коли йдеться про інтелектуальну готовність, то тут має бути елементарний рівень математичних знань, знань про довкілля, навички письма, читання. Також дитина має бути готова емоційно, вміти вислуховувати людину, зрозуміти, що є час для гри, а є для навчання, має усвідомлювати, що є встановлені правила. Повинна  вміти домовлятися з однолітками, знати правила гри, діяти в команді.

За матеріалами освітнього  порталу “Педагогічна преса”

Untitled

До зустрічі 1 вересня!