Патріотичний марафон об’єднує учнів

У межах міської акції #ПатріотичнийМарафон #vmpdu учасники флешмобу “Живі символи” учні 5-В класу (кл. керівник Лариса Кащенко) створили силует традиційного українського символу-оберегу – віночка.

В Україні вінки мали сонячну символіку. Дівчина у вінку асоціювалася із сонцем, що сходить. Також це символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, могутності, миру, сонця, влади; цнотливості, молодості, дівоцтва. Плетучи вінки, дівчата співали: “Заплету віночок, заплету шовковий на щастя, на долю, на милого вроду!”
У повному українському вінку має бути 12 квіток: деревій, безсмертник, любисток, волошка, ромашка, цвіт вишні і яблуні, ружа, мальва, півонія, хрещатий барвінок. Деревій — символ нескореності, безсмертник — символ безсмертя людської душі, цвіт вишні і яблуні — символ материнської любові (за матеріалами Вікіпедії).
Колективи 8-В та 8-А  потішили фотоколажем і буктрейлером “Читаймо українське”.

Вихованці 9-В класу створили відеосторінку «Невідома Україна» про події в Криму 5 жовтня 1918 року.

Відеосторінку “Невідома Україна” можна подивитися ТУТ.
Буктрейлер “Читаймо українське” – ТУТ.