«Творчий урок літератури рідного краю в 11 класі: зустріч із письменником В. П. Крупкою»

Тиждень навчання одинадцятикласників почався творчо й натхненно: на урок української літератури завітав письменник, викладач Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського КРУПКА ВІКТОР ПЕТРОВИЧ. Цікавою була розмова про сучасні літературні тенденції, особливості творчої лабораторії письменника, індивідуальні особливості постмодерністів. Також школярі познайомились з іменами сучасних письменників Вінницького краю. Учні ставили цікаві питання поетові, намагаючись зрозуміти моменти творчого процесу народження нової поезії, а Гулько Максим, як автор найкращого питання письменнику, одержав у подарунок збірку поезій В. Крупки «Прозорі», підписану автором. А особливим емоційним моментом стала презентація автором власних поезій.

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5) unnamed

Ми щиро вдячні митцю за «життєствердний промінець», який поет «запалив у душах» школярів!

Пропонуємо й вам доторкнутися до тонкого ліричного світу сонячної поезії Віктора Крупки:

Хіба можна не посміхатись, коли зустрічаєш сонце,

Коли торкаєшся його дланню, дитинством, теплим дощем?!

Вірю в перші прописи всесвіту щиро й охоче,

Бо наснажений птахами обрій день відкриє благодатним ключем.

Тихо плину із сонною річкою, довіряючи їй молитву,

Споглядаю настояні зорями вранішні небеса,

Обійму легко-легко поле, вклонюся житу.

Умию лице світанковоюттишею, яку порушує тільки роса.

Хіба можна зовсім не плакати, коли проводжаєш осінь,

Коли між падолистом і листопадом прощі й останні слова?

Зустрічатиму сніг, як Бога, на батьківському порозі,

Зустрічатиму – і ненастанно питиму щастя терпкий узвар.