Різні – рівні!

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого розмаїття культур нашого світу, форм самовираження та вияву особистості.

Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Тож цьогоріч у закладі декадник толерантності відбувся під гаслом: «Різні – рівні!» Протягом десяти днів уся шкільна спільнота була задіяна в різних акціях та заходах.

І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
— Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно гарними!
Ліна Костенко

Першачки створювали символічні гірлянди із різнокольорових долоньок та сердечок, обговорювали риси толерантної людини, а другокласники спільно виготовляли квіти толерантності, на яких записували правила дружби в класах.

Учні 3-4-х класів працювали над проєктами із розробки емблем толерантності, якими прикрасили фотозону закладу. У своїх емблемах діти підкреслювали, що немає гірших чи кращих, таких чи не таких, є просто різні, висловлювали свої правила рівності для сучасного суспільства, порушували проблему дотримання прав дітей.

Кожна людина — як літера в алфавіті: щоб утворити слово, потрібно з’єднатися з іншими

Цікаву виставку фотографій та малюнків на тему «Портрети толерантних людей» підготували 7-8 класи. Взаємопідтримка, єдність, можливість зберігати «власне обличчя», знайти себе й визнавати право залишатися собою – такі ознаки сучасного суспільства хотіли б бачити наші учасники виставки.

10 листопада в межах декадника було проведено всешкільний День інтеркультурності. Учні 3-Б класу провели дискусію на тему: «Вінниця – інтеркультурне місто?» Шкільні омбудсмени організували в усіх класах бесіди про ознаки інтеркультурного суспільства, особливості традицій окремих народів, які проживають в нашій країні. Гурток «Правовик» під керівництвом Лесі Рябошапки провів засідання для правових комітетів шкільного парламенту на тему інтеркультурної компетенотності сучасного покоління.

Педагог-організатор Ірина Даревич провела цикл мистецьких заходів на теми: «Казкове мереживо народів світу» для початкової школи та «Культурні традиції різних країн» для учнів 5-6 класів.

«I see trees of green, roses too.

I see them bloom for me and you.

And I think to myself

What a wonderful world!»

Шкільною службою порозуміння «Вихід Є» (керівник: соціальний педагог Ольга Вацлава) у межах проведення декадника толерантності було організовано низку заходів, які охопили 7-10 класи. Під час занять медіатори розкрили поняття толерантності для учнів, провели та продемонстрували експеримент, як змінюються людські емоції та самопочуття під час нетолерантного спілкування та скільки часу необхідно для того, щоб у людини вгамувались негативні емоції, розповіли про впровадження Міжнародного дня толерантності, провели гру, яка демонструє, що усі люди різні, але рівні у своїх правах,  обговорили з аудиторією, якими рисами володіє толерантна людина.

Comments are closed.
Останні новини
Позначки
Контактна інформація
  • вул. Соборна 94, м. Вінниця, 21000
  • +380 432 673254
  • nvk2@galaxy.vn.ua
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Sch2
2017-03-13T11:54:16+02:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Sch2 2017-03-13T11:54:16+02:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://sch2.edu.vn.ua/testimonials/positive-impact/
0
Sch2