Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого розмаїття культур нашого світу, форм самовираження та вияву особистості.
Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Тож цьогоріч у закладі декадник толерантності відбувся під гаслом: «Різні – рівні!» Протягом десяти днів уся шкільна спільнота була задіяна в різних акціях та заходах.
І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
— Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно гарними! Ліна Костенко
Першачки створювали символічні гірлянди із різнокольорових долоньок та сердечок, обговорювали риси толерантної людини, а другокласники спільно виготовляли квіти толерантності, на яких записували правила дружби в класах.
Учні 3-4-х класів працювали над проєктами із розробки емблем толерантності, якими прикрасили фотозону закладу. У своїх емблемах діти підкреслювали, що немає гірших чи кращих, таких чи не таких, є просто різні, висловлювали свої правила рівності для сучасного суспільства, порушували проблему дотримання прав дітей.
Кожна людина — як літера в алфавіті: щоб утворити слово, потрібно з’єднатися з іншими
Цікаву виставку фотографій та малюнків на тему «Портрети толерантних людей» підготували 7-8 класи. Взаємопідтримка, єдність, можливість зберігати «власне обличчя», знайти себе й визнавати право залишатися собою – такі ознаки сучасного суспільства хотіли б бачити наші учасники виставки.
10 листопада в межах декадника було проведено всешкільний День інтеркультурності. Учні 3-Б класу провели дискусію на тему: «Вінниця – інтеркультурне місто?» Шкільні омбудсмени організували в усіх класах бесіди про ознаки інтеркультурного суспільства, особливості традицій окремих народів, які проживають в нашій країні. Гурток «Правовик» під керівництвом Лесі Рябошапки провів засідання для правових комітетів шкільного парламенту на тему інтеркультурної компетенотності сучасного покоління.
Педагог-організатор Ірина Даревич провела цикл мистецьких заходів на теми: «Казкове мереживо народів світу» для початкової школи та «Культурні традиції різних країн» для учнів 5-6 класів.
«I see trees of green, roses too.
I see them bloom for me and you.
And I think to myself
What a wonderful world!»
Шкільною службою порозуміння «Вихід Є» (керівник: соціальний педагог Ольга Вацлава) у межах проведення декадника толерантності було організовано низку заходів, які охопили 7-10 класи. Під час занять медіатори розкрили поняття толерантності для учнів, провели та продемонстрували експеримент, як змінюються людські емоції та самопочуття під час нетолерантного спілкування та скільки часу необхідно для того, щоб у людини вгамувались негативні емоції, розповіли про впровадження Міжнародного дня толерантності, провели гру, яка демонструє, що усі люди різні, але рівні у своїх правах, обговорили з аудиторією, якими рисами володіє толерантна людина.