Школа-гімназія: наші дні

У сучасних умовах освітній заклад не лише зберігає найкращі традиції, але й активно впроваджує інноваційні технології в освітній процес.

У школі працюють 79 учителів, які є висококваліфікованими фахівцями своїх предметних галузей:
спеціалісти вищої категорії – 44 особи,
спеціаліст І категорії – 13,
спеціаліст ІІ категорії – 9,
спеціалісти – 13.

Освітній процес

У 2020-2021 навчальному році в закладі налічувалось 1211 учнів. Укомплектовано 39 класів, середня наповнюваність класів – 32 учні.

За програмою передбачається поглиблене вивчення іноземних мов, профільне навчання, розширений курс історичних, суспільних та філологічних дисциплін,
активно впроваджуються новітні технології й методи продуктивного навчання й виховання успішної особистості й свідомого громадянина, навчання на основі розв’язування задач, ігрові методи та технології рівневої диференціації, особистісно-зорієнтованого навчання, інтерактивні методи та прийоми тощо.

Високі досягнення учнів закладу (у т. ч. випускників закладу під час складання зовнішнього незалежного оцінювання), велика кількість перемог та призових місць на предметних і творчих конкурсах та олімпіадах міського, обласного та всеукраїнського рівнів є результатом наполегливої роботи всіх учасників освітнього процесу: педагогів, школярів та батьків. Випускники закладу є успішними студентами як українських, так і закордонних вищих навчальних закладів.
Створення комфортної атмосфери для розвитку активної, інтелектуально-творчої, креативної особистості, здатної швидко адаптуватися до динамічно змінюваних економічних, технологічних і соціальних умов, а також її комунікативних здібностей забезпечується роботою соціального педагога й психолога школи.

Гармонійний розвиток творчої особистості реалізується через гурткову роботу та заняття тематичних центрів (театральна студія, літературна студія для поетів-початківців, інформаційний центр для юних журналістів, школа правових знань тощо).
Система самоврядування закладу надає можливість молоді формувати лідерські якості, брати активну участь у освітньому процесі закладу (президентська рада школи, на засіданнях якої, власне, вирішуються важливі питання шкільного життя, координується робота тематичних центрів, планується проведення позакласних заходів, народжуються цікаві та нестандартні ідеї, які реалізуються за підтримки вчителів та адміністрації).

створення умов для формування ключових компетентностей здобувачів освіти: соціальні і громадянські компетентності (міжнародний концепт “Youth insight” (2017 р.), молодіжний обмін “Tоlerance above all”, м. Остерхольц-Шармбек, Німеччина ,спільно з громадською організацією «Пангея Ультима» (2019 р.)) ; компетентності в природничих науках і технологіях (United Nations Simulation MUNOG, м. Зіндельфінген , Німеччина (2019 р.)); інформаційно-цифрова компетентність (Schools-on –line спільно з з Міністерством освіти Ізраїлю та Навчальним тренінговим центром Mashav (2017, 2018, 2019 р.)); математична грамотність (Міксіке, Прангліміне (2017-2019)); екологічна грамотність і здорове життя (World Summit of Students for Climate Change, м. Йонсоу, Фінляндія, Ennvirate week (2019 р.)); загальнокультурна грамотність (проекти спільно з East-west bridge Centre, м. Вокінгем, Великобританія (2011-2019 рр.)

Матеріально-технічна база

Сучасні вимоги до навчання передбачають високий рівень матеріально-технічної бази навчального закладу. Питання зміцнення умов навчання стоїть в центрі уваги Ради школи, її адміністрації, громадської організації владних структур міста. Спільними зусиллями всіх зацікавлених установ та організацій зроблено вагомі кроки у вирішенні даної проблеми. З 2018 року навчальні аудиторії початкової школи модернізовано згідно з вимогами НУШ. Побудовано сучасний спортивний комплекс європейського стандарту (майданчики для гри в баскетбол, футбол та волейбол, а також тренажерний комплекс), постійно вдосконалюється та поповнюється інформаційно-комп’ютерна база гімназії, збагачується книжковий фонд бібліотеки, оновлюються навчальні аудиторії, а також зовнішній вигляд будівлі. Усі учасники освітнього процесу прагнуть підтримувати школу-гімназію як заклад сучасного типу.

Наразі триває реставрація фасаду будівлі школи-гімназії, тому невдовзі заклад знову прикрасить своїм неповторним виглядом історичний центр нашого затишного міста.