До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

Хвороба й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства та є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.

В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

Основні симптоми:

• надмірне сечовиділення
  • спрага
  • постійне відчуття голоду
  • втрата ваги
  • стомленість
  • погіршення зору

Розрізняють декілька типів діабету:

Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Якщо у родині, в робочому колективі, у класі є люди із діагнозом – діабет, родичі, колеги, вчителі й однокласники повинні володіти елементарними знаннями про надання першої допомоги.

Тому протягом тижня в закладі було організовано різні заходи, присвячені темі боротьби із цукровим діабетом. Для учнів 7-х класів було організовано зустріч із представником організації “Діа-діти”, викладачкою Донецького національного університету імені Василя Стуса Гевлич Ларисою Леонідівною, яка розповіла школярам про особливості захворювання на діабет, основні ознаки й симптоми, спосіб життя людей із цим діагнозом, шляхи профілактики, здоровий спосіб життя й про алгоритм дій, якщо є знайомі чи однокласники, хворі на цукровий діабет.

Comments are closed.