Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.
Хвороба й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства та є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.
В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.
Основні симптоми:
- надмірне сечовиділення
- спрага
- постійне відчуття голоду
- втрата ваги
- стомленість
- погіршення зору
Розрізняють декілька типів діабету:
Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.
Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.
Якщо у родині, в робочому колективі, у класі є люди із діагнозом – діабет, родичі, колеги, вчителі й однокласники повинні володіти елементарними знаннями про надання першої допомоги.
Тому протягом тижня в закладі було організовано різні заходи, присвячені темі боротьби із цукровим діабетом. Для учнів 7-х класів було організовано зустріч із представником організації “Діа-діти”, викладачкою Донецького національного університету імені Василя Стуса Гевлич Ларисою Леонідівною, яка розповіла школярам про особливості захворювання на діабет, основні ознаки й симптоми, спосіб життя людей із цим діагнозом, шляхи профілактики, здоровий спосіб життя й про алгоритм дій, якщо є знайомі чи однокласники, хворі на цукровий діабет.