Ми живемо в час інтенсивного технічного прогресу, і, на жаль, для нас більш звичними стають такі словосполучення, як «техногенна катастрофа», «екологічні проблеми», «виснаження ресурсів», «кліматичні зміни» тощо. Усвідомлення цих проблем спонукає людство встановлювати правила гармонійного життя із природою та внормовувати свій спосіб життя відповідно до екологічних потреб.
Все на землі, все треба берегти —
І птаха, й звіра, і оту рослинку,
Не чванься тим, що цар природи ти —
Бо врешті, ти його частинка.
Друже мій, люби життя,
Люби людей, природу,
А кривду кинь в забуття,
Як камінь в тиху воду.
Б. Лепкий
Із цією метою в нашому закладі з 19 до 28 квітня відбувається екологічний декадник, метою якого є обговорення із школярами нагальних проблем екології, пошуку шляхів збереження балансу між господарською діяльністю людини та природними ресурсами, внеском кожного громадянина в чисте й безпечне майбутнє нашого міста. Виховні заходи присвячені Дню Землі (22 квітня), на яких наші першачки під час екоуроку «Земля у нас одна» виготовляли вітальні листівки для планети, а другокласники із класними керівниками обговорюють відповідальне ставлення до домашніх улюбленців, а також шляхи допомоги безхатнім тваринам.
Учні 3-4 класів беруть участь в уроках з біоетики «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» в межах співпраці з благодійним фондом «Happy Paw». 5 і 6 класи долучаються до проєкту «Подарунок для пухнастика», виготовляючи іграшки та лежаки для тварин із вторинних матеріалів.
Учні 7-11 класів, залучені до роботи гуртка «Еколог», яким керує вчитель Анастасія Новіцька, працюють над проєктами міського конкурсу учнівських екологічних ініціатив «Ековектор», спрямованими на покращення навколишнього природного середовища та екологічної безпеки школи.
26 квітня у класних колективах та під час виховних годин, уроків фізики та біології класні керівники та вчителі-предметники проводять бесіди на тему: «Дзвони Чорнобиля», адже 35 років тому Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою минулого століття, наслідки якої відчуваються й дотепер.
Протягом декадника родини учнів висаджували дерева й кущі, прибирали прибудинкові ділянки й двори, а працівниками школи впорядковується територія нашого закладу.
Учасники гуртка «Інформаційний» (керівник: Світлана Босак) підготували тематичне відео-заклик до осмисленого ставлення до охорони природи Землі «Ми знищуємо нашу планету».
Педагогом-організатором Оксаною Махлярчук було організовано в шкільній фотозоні конкурс фотографій улюблених куточків природи наших учнів, батьків та вчителів, коментарями до яких підібрано уривки з поезій українських поетів про красу рідної природи.
Пам’ятаймо, що за нас ніхто не врятує планету, тож головне питання, на яке кожен з нас повинен дати собі відповідь: «Що я можу зробити сьогодні, щоб у наших дітей було безпечне завтра?»