Протидія виявам агресії та насиллю в шкільному середовищі

Формування особистості відбувається не лише завдяки власній індивідуальності, але й через спілкування та взаємодію з іншими людьми. Проте вплив суспільства на людину може бути як позитивним, так і мати негативні вияви. Одним із негативних факторів є здійснення насильства над іншою людиною, приниження її гідності, знецінення, цькування або булінг.

Вияви агресивної поведінки й насильства однаково негативно впливають на поведінку жертви й агресора. Якщо не протистояти людям, які виявляють агресію, вони можуть відчути безкарність, і така поведінка для них може стати звичною у спілкуванні. Нетерпимість і дратівливість,  характерні для підліткового віку, можуть згодом стати рисами характеру. Такі люди можуть використовувати агресію і насильство як зручний для них спосіб розв’язування будь-яких непорозумінь. Під час спілкування часто сперечаються, звинувачують інших у власних помилках, навмисно провокують співрозмовників на конфліктні ситуації.

У жертв агресії й булінгу може поглиблюватися відчуття образи, зростати невпевненість у собі, а відтак і складнощі у спілкуванні. Такі люди можуть згодом стати надто пасивними, мати низьку самооцінку, втратити здатність до самозахисту.

За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН Юнісеф, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу, а 24% дітей стали жертвами цього явища.

Тому дуже важливо навчитися протидіяти агресії та насильству. Одним із дієвих способів зниження кількості випадків насильства в освітньому середовищі є проведення систематичних просвітницьких заходів.

З 15 березня в закладі триває тиждень профілактики й протидії виявам агресії та булінгу в шкільному середовищі. Класні колективи проводять виховні години на тему: “Закони доброти” та “Викресли булінг зі свого життя”. Учні початкової школи працюють над створенням буклетів та малюнків про “Правила дружньої поведінки”. 5-6 класи проводять тренінгові заняття, розглядаючи “Казку про Скріпку”, а 7-9 класи розглядають таку небезпечну хворобу сучасного суспільства, як кібербулінг. Старшокласники опрацьовують нормативно-документальну базу, щоб викласти основні норми у вигляді пам’яток.

Люди мають право жити в середовищі без агресії та насилля, які не сприяють установленню доброзичливих стосунків серед однолітків. Це шкодить здоров’ю всіх учасників суперечки. Задля безпеки і збереження здоров’я важливо навчитися протидіяти агресивній поведінці й припиняти насилля.

Comments are closed.
Позначки
Контактна інформація
  • вул. Соборна 94, м. Вінниця, 21000
  • +380 432 673254
  • nvk2@galaxy.vn.ua
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Sch2
2017-03-13T11:54:16+02:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Sch2 2017-03-13T11:54:16+02:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://sch2.edu.vn.ua/testimonials/positive-impact/
0
Sch2