Міжнародний день дитячої книги

Чи знаєте ви, чому саме 2 квітня було обрано міжнародним Днем дитячої книги?

Просимо сприяти проведенню дослідження й поінформувати батьків учнів чи осіб, які їх замінюють про його проведення та розмістити на сайтах закладів загальної середньої освіти посилання щодо опитування респондентів.

Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY). Мета Дня – привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури.

А чи знаєте ви, яку  книгу українського дитячого письменника було удостоєно цієї премії?

Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.

Василь Сухомлинський

Ми провели опитування серед семикласників, які дитячі книжки вони б рекомендували для обов’язкового прочитання, й склали «Топ-10» рекомендацій наших учасників:

1. Л. Керрол «Аліса в Країні Див».

2. Джоан Роулінг Серія книг про Гаррі Поттера.

3. Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький принц”.

4. Туве Янссон “Все про Мумі-Тролів”.

5. В. Нестайко “Усі дивовижні пригоди в лісовій школі“.

6. Роальд Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”.

7. Всеволод Нестайко “Тореадори з Васюківки”.

8. Галина Малик “Незвичайні пригоди Алі”.

9. Казки народів світу.

10. А. Мілн “Вінні-Пух та всі-всі-всі“.

Школярі 6-Б класу виготовили постер із книжками. Які вони рекомендують прочитати. В учнів 3-Г класу ніколи не стоїть питання, хто буде читати далі, адже завжди на уроці читаття «ліс рук». Удома вони також із захопленням читають різну літературу і хочуть у відео поділитися з вами своїми найулюбленішими книжками.

Своїми вподобаннями ділился учні інших класів, створивши рекламні ролики про улюблені книги та лепбуки про значення книг у житті людини.

У бібліотеці нашими працівниками підготовлено виставку найпопулярнішої дитячої літератури серед школярів закладу, яка чекає на повернення своїх дорогих читачів!

У статті використано матеріали ресурсу:  https://www.ukrinform.ua/

Рекламні ролики улюблених книг учнів 3-В класу: