Мова єднає всіх

21 лютого – день рідної мови

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато, мов котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Доєдналася й наша гімназія, щоб ще раз наголосити на важливості й необхідності плекати рідне слово, дбати про чистоту й правильність мовлення. Кафедрою вчителів української мови, літератури та зарубіжної літератури було проведено цікаві заходи: діти 8-х класів з учителем Жанною Кляузовою виготовляли лепбуки про рідне слово, цікаві факти про українську мову, вислови видатних діячів про важливість збереження рідного слова.

Захопливі мовознавчі десятихвилинки підготували й провели Світлана Босак та десятикласники для вихованців 3-4-х класів: поділилися цікавими фактами про українську мову, провели мовознавчі турніри та вікторини, а на додачу діти одержали ще й призи. Це було цікаво, корисно та емоційно!

Про важливість мови у формуванні нації писали на уроках диктанти, висловлювали свої позиції у творах наші випускники.

Для 5-6 класів Світланою Ящук та Оленою Тягун було проведено цікаві квести й вікторини.

Ми хочемо, щоб наша мова була чистою, важливою, сучасною, модною, яскравою й багатою, та усвідомлюємо, що це залежить лише від нас!

Comments are closed.
Останні новини
Позначки
Контактна інформація
  • вул. Соборна 94, м. Вінниця, 21000
  • +380 432 673254
  • nvk2@galaxy.vn.ua
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Sch2
2017-03-13T11:54:16+02:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Sch2 2017-03-13T11:54:16+02:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://sch2.edu.vn.ua/testimonials/positive-impact/
0
Sch2