«Ні! Я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає…»

25 лютого Україна відзначає 150-річницю від дня народження своєї геніальної дочки – Лесі Українки

Видатній письменниці долею було відведено всього 42 роки життя, але навіть так Лариса Петрівна Косач встигла виявити себе в багатьох жанрах: епосі,  ліриці, прозі, драмі, публіцистиці, працювала й на ниві фольклористики й перекладацької діяльності, виявила себе і як визначний громадський діяч. З’явившись на світ на межі двох століть і двох епох, її творчість сягла вершин української літератури. Про таких людей важко казали «була…», адже сьогодні Леся Українка, як ніколи, актуальна.

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше слово було б – боротьба»

Максим Рильський

Кожна поезія авторки, кожне потужне й влучне слово знаходить  місце в душі сучасного читача, який у творах Лариси Косач-Квітки може відшукати відповіді на питання, свої паралелі і зв’язок, відгомін на емоції й почуття. Адже сама Леся обіцяла нащадкам словами Мавки: «Будуть приходити люди, вбогі й багаті, веселі й сумні, радощі й тугу нестимуть мені, їм промовляти душа моя буде».

Колектив нашого закладу вшанував пам’ять величної письменниці різноманітними заходами: учні початкової школи присвятили поетичні хвилинки виразному читанню поезій для дітей, учителі української мови та літератури Ящук Світлана й Буга Тамара запропонували п’ятикласникам уявити, якими могли б бути сторінки Лесі Українки в сучасних соціальних мережах, а учні 6-А класу із учителькою Оленою Тягун взяли участь у захопливому фотоквесті про життя й творчість Лесі.

Семикласники Світлани Ящук виготовили вітальну листівку письменниці, а учні 8-х класів за завданням Алли Філіпішеної фантазували про оформлення нових сучасних обгорток та ілюстрацій до книг та окремих творів автора.

Старшокласники, яких Світлана Босак більш ґрунтовно ознайомила з багатогранною творчістю письменниці, висловили свої враження у відеовітаннях Лесі з ювілеєм.

Упевнені, що слово цієї тендітної, й водночас могутньої духом жінки нікого не залишило байдужим й озвалося в серцях своєю незабутньою мелодією!

Посилання на відеовітання:

Дев’ятикласники вітають Лесю з ювілеєм.