«Ні! Я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає…»

25 лютого Україна відзначає 150-річницю від дня народження своєї геніальної дочки – Лесі Українки

Видатній письменниці долею було відведено всього 42 роки життя, але навіть так Лариса Петрівна Косач встигла виявити себе в багатьох жанрах: епосі,  ліриці, прозі, драмі, публіцистиці, працювала й на ниві фольклористики й перекладацької діяльності, виявила себе і як визначний громадський діяч. З’явившись на світ на межі двох століть і двох епох, її творчість сягла вершин української літератури. Про таких людей важко казали «була…», адже сьогодні Леся Українка, як ніколи, актуальна.

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше слово було б – боротьба»

                                                                                          Максим Рильський

Кожна поезія авторки, кожне потужне й влучне слово знаходить  місце в душі сучасного читача, який у творах Лариси Косач-Квітки може відшукати відповіді на питання, свої паралелі і зв’язок, відгомін на емоції й почуття. Адже сама Леся обіцяла нащадкам словами Мавки: «Будуть приходити люди, вбогі й багаті, веселі й сумні, радощі й тугу нестимуть мені, їм промовляти душа моя буде».

Колектив нашого закладу вшанував пам’ять величної письменниці різноманітними заходами: учні початкової школи присвятили поетичні хвилинки виразному читанню поезій для дітей, учителі української мови та літератури Ящук Світлана й Буга Тамара запропонували п’ятикласникам уявити, якими могли б бути сторінки Лесі Українки в сучасних соціальних мережах, а учні 6-А класу із учителькою Оленою Тягун взяли участь у захопливому фотоквесті про життя й творчість Лесі.

Семикласники Світлани Ящук виготовили вітальну листівку письменниці, а учні 8-х класів за завданням Алли Філіпішеної фантазували про оформлення нових сучасних обгорток та ілюстрацій до книг та окремих творів автора.

Старшокласники, яких Світлана Босак більш ґрунтовно ознайомила з багатогранною творчістю письменниці, висловили свої враження у відеовітаннях Лесі з ювілеєм.

Упевнені, що слово цієї тендітної, й водночас могутньої духом жінки нікого не залишило байдужим й озвалося в серцях своєю незабутньою мелодією!

Посилання на відеовітання:

Дев’ятикласники вітають Лесю з ювілеєм.
Comments are closed.
Останні новини
Позначки
Контактна інформація
  • вул. Соборна 94, м. Вінниця, 21000
  • +380 432 673254
  • nvk2@galaxy.vn.ua
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Sch2
2017-03-13T11:54:16+02:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Sch2 2017-03-13T11:54:16+02:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://sch2.edu.vn.ua/testimonials/positive-impact/
0
Sch2