77 років минуло відтоді, як в березні 1944 року було звільнено місто Вінницю і Вінницьку область від нацистських загарбників. У важких умовах весняного бездоріжжя війська 1-го і 2-го Українських фронтів пройшли з боями сотні кілометрів, очищаючи від ворога подільську землю.
У нашому закладі відбулися заходи, присвячені пам’ятній даті: класні колективи провели онлайн-уроки пам’яті «І озвались спомином ці дні», віртуальні екскурсії, історичні бесіди «Уроки історії для нас» і «Шляхами пам’яті» про Вінницю під час Другої світової війни, про участь випускників та педагогів нашої школи у воєнних подіях, про непросту долю школи в ці роки.
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої Війни
(В. Симоненко)
З нашою школою пов’язано багато імен героїв-захисників рідної землі, зокрема на фасаді школи міститься меморіальна дошка, встановлена на честь випускника школи №2 вінницького підпільника Володимира Соболєва. Учні 5-Б класу під час виховної години переглянули відео, створене в 2017 році керівником історичного гуртка Лесею Рябошапкою про славетного випускника.
Пропонуємо переглянути відео про випускника школи вінницького підпільника Володимира Соболєва за посиланням:
Школярі 7-х класів у результаті пошукової роботи в інтернеті віднайшли фотографії, пов’язані із нашим містом під час Другої світової війни. Вони дізналися, що під час німецької окупації Вінниці у 1941 — 1944 роках у приміщенні гімназії розташовувались казарми, штаб поліції, станція швидкої допомоги тощо, а при відступі німці підірвали будівлю – школярі були вражені фотографіями зруйнованої будівлі школи.
Пам’ятаймо про ті часи та події, про надвисоку ціну, яку було сплачено за перемогу. Ми не маємо права забувати, заради процвітання України та її мирного майбутнього!